JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Plastové

Plastové / polypropylénové bazény

Materiálové a barevné provedení

Plastové bazény vyrábíme z polypropylenu Polystone® síly 5 mm ve dvou standardních a třech metalických barvách. Patentovaný materiál vysoké kvality Polystone® od firmy Röchling Engineering Plastics Group je odolný vůči UV záření i bazénové chemii, je mrazuvzdorný a zdravotně nezávadný. Na zimu není nutné bazén vypouštět. Propracovaná technologie výroby zajišťuje dokonalé sváry – pouze jeden svár na dně bazénu (resp. dva při šířce bazénu nad 3m), obvod svařen na jediném místě beze svaru polyfúzní technikou. Pevnost bazénového skeletu zajišťuje výztužný límec a obvodové žebrování z polypropylenu tloušťky 15 mm. Bazény jsou standardně olemovány hadicovým lemem nebo je lze ukončit segmentovou (pískovcovou) dlažbou. V následující galerii si můžete prohlédnout barevné varianty plastových bazénů.


Tvar a rozměry

Jednou z nejdůležitějších informací, pro výběr bazénu, je jeho tvar. Díky výrobní technologii je možné zhotovit prakticky jakýkoliv tvar bazénu a jeho rozměry přizpůsobit Vašim požadavkům. Hloubku bazénu lze volit v rozmezí 1,0 – 1,6m (vždy po 10 cm). U každého typu bazénu je velké množství rozměrových variant. V případě zájmu Vám rádi pomůžeme s výběrem ideálního tvaru a velikosti bazénu. V následující galerii si můžete prohlédnout nejprodávanější tvary bazénů.


Transport a manipulace

Způsob dopravy závisí na velikosti bazénu. Bazény do rozměru 7×3,5m (v určitých případech i 8×4m) je možné převážet jako monolit svařený ve výrobě. Bazény větších rozměrů se svařují na místě instalace a je potřeba předem konzultovat nároky na jejich instalaci.
Usazení bazénu do připraveného výkupu je možné za pomoci jeřábu, případně ručně s větším počtem osob.


Bazénové schodiště

Vestavěné (románské) schodiště lze zabudovat do libovolného místa po obvodu bazénu. Zároveň lze zvolit vnitřní, vnější nebo kombinované umístění.
Schodiště je samonosné, takže se nepodezdívá ani nepodbetonovává. Nehrozí Vám tedy – narozdíl od většiny jiných výrobců – ztráta záruky na těsnost schodiště v důsledku nedokonalého podbetonování. Pro hloubku bazénu do 1,3 m provádíme schodiště se třemi výškovými stupni. Je-li hloubka bazénu větší než 1,4 m osazujeme schodiště o čtyřech výškových stupních. Varianty umístění schodiště si můžete prohlédnout v následující galerii.


Fotogalerie