JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Tepelná izolace vířivé vany

Tepelná izolace vířivé vany

Inteligentní izolace CA ®

Technologický prostor van je vybaven efektivní izolací inteligentní pěny s reflexními ALU vrstvami CA G2004 anebo G2010. Díky dokonalé izolací spodního dna a celoplošné izolaci spodní plochy skořepiny se uvnitř technologického prostoru drží konstantní teplota a není nutné vyplňovat ho montážní pěnou.

Inteligentní izolace CA ®

Základem tepelné efektivity zařízení, která je základním požadavkem pro zachování nízkých provozních nákladů, je speciální inteligentní pěna CA překryta reflexní dvojitou izolační vrstvou ALU. Ta je díky své tloušťce a schopnosti tvarování použita v opláštění vířivky a jako hlavní izolant přerušuje tepelné mosty i na plošném dně ABS standardně do –50°C.

Izolační schopnosti této pěny v kombinaci se speciální bublinkovou vrstvou uzavřenou z obou stran reflexní vrstvou ALU dotváří v opláštění dokonalou tepelnou prevenci do –50°C. Reflexní fólie na povrchu izolantů mají zásadní schopnost odrážet teplo zpátky na vnitřní plochy skořepiny. Každá strana vířivky a každá technologická část zůstává perfektně přístupná a z hlediska servisu / opravy okamžitě řešitelná.


Syntetické opláštění ISOPLANK ®

Obložení vířivé vany je vyrobeno z vysoce kvalitního syntetického materiálu Isoplank, který je tvořen odolným plastovým jádrem s příměsí inertního silikonu, vyznačujícím se skvělou rezistencí proti povětrnostním vlivům.

Syntetické opláštění ISOPLANK ®

Obložení je navrženo tak, aby přiléhalo k třívrstvé reflexní fólií s inteligentní pěnou CA, která v této kombinaci takřka eliminuje úniky tepla, a to až do –50°C.


Izolační termokryt s ALU Fixed konstrukcí

Kvalitní thermokryt zabraňuje únikům tepla z napuštěné vířivé vany a výrazně snižuje provozní náklady. Pro výrobu thermokrytu jsou použity speciální extrudované materiály, jejichž izolační schopnost se nesnižuje ani pravidelným namáháním. Jsou aplikovány v dostatečně mocné vrstvě, která zamezí úniku tepla z prostoru vany.

Izolační thermokryt

Lem thermokrytu je k okraji vany uchycen díky ALU Fixed konstrukci a těsně obepíná celý okraj vířivé vany a zabraňuje unikání tepla mezerou mezi vanou a thermokrytem. Místa, kde dochází ke složení thermokrytu, jsou vybavena pěnovým těsněním a v lomu samotného krytu vytváří izolační lem, který zabraňuje dalším tepelným únikům mezi jednotlivými segmenty thermokrytu a zároveň snižuje opotřebování okrajů dílů při skládání thermokrytu.


Izolační dno Access Floor ISO+

Spodní část vířivé vany je tvořena vysoce odolným monolitickým dnem z tvrzeného ABS plastu. V kombinaci s tepelně izolační výplní celého dna každé vířivé vany funguje především jako transportní pouzdro, zabraňuje vniknutí hmyzu a hlodavců a skvělé odolává spodní vlhkosti a klimatickým změnám.

Izolační dno Access Floor ISO+

Životnost tohoto ABS krytí je nezměrná, jedná se o klimaticky nezničitelný a inertní materiál. Vnitřní stabilizaci zajišťuje tuhá nosná konstrukce bez možnosti jakékoliv deformace. Plast dále zabraňuje pronikání vlhkosti do technologického prostoru, čímž zabraňuje tvorbě prostředí, otevřeného vzniku plísní a množení bakterií.