JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Ochlazovny

Máte připravenou saunu nebo parní kabinu? Pak je správný čas zařídit i pořádnou ochlazovnu. Ochlazovny už dnes nemusí mít podobu klasického bazénku nebo vědra s ledovou vodou. Na výběr máte moderní a technologicky vyspělé ochlazovny pro wellness komplexy i lázeňská centra. Dejte si s výběrem záležet – vaše ochlazovna pak bude stát za to.


POLÉVACÍ VĚDRO

Postavit se pod káď s ledovou vodou a rychlým pohybem ji na sebe převrhnout? Po saunování moc příjemná záležitost. Vybavte svou saunu poctivými dřevěnými polévacími vědry, která na ochlazení používají lidé po celém světě již stovky let!

„Polévací vědro – základ ochlazovny“

Polévací vědra (nebo také zvrhávací vědra) už tradičně patří ke každé sauně. Jednoduchý mechanismus, přirozený vzhled a snadné ovládání polévacího vědra přežily v nezměněné podobě i do dnešních supermoderních ochlazoven. Návštěvník se v ochlazovací kabině postaví pod vědro, zatáhne za řetízek a bez námahy na sebe prudce vylije studenou vodu. Ta se ihned automaticky doplní pro další použití.

Jak se hodí polévací vědro do vašeho wellness programu?

Polévací vědro je jeden z nejklasičtějších způsobů ochlazení a je klienty stále často vyžadován. Tradiční vzhled i používání oživí vaši saunu a dodají jí klasický ráz.


OCHLAZOVACÍ BAZÉN

Není nic lepšího, než si po pobytu v sauně skočit do bazénu s ledovou vodou! Vlhké vedro sauny okamžitě vystřídá palčivý chlad a tělo je okamžitě připraveno na další pobyt v sauně. Ochlazovací bazény mohou navíc mít mnoho podob – od klasických van a kádí až po menší bazénky pro více lidí.

„Ochlazovací bazény patří ke každé sauně“

Ochlazovací bazén je vedle polévacího vědra nejčastějším způsobem ochlazení po vydatném saunování. Aby bylo ochlazení efektivní, musí být bazén či káď umístěn v dostatečné blízkosti sauny. Samozřejmostí by mělo být jeho snadné čištění a velikost úměrná rozměru a počtu saunovacích komor.

Jak se hodí ochlazovací bazén do vašeho wellness programu?

Malý ochlazovací bazének se vejde i do menších wellness studií a sportovních center. Pro mnoho klientů je právě ochlazení ponořením do ledové vody ideální. Ochlazovací bazény je díky velkému množství variant a velikostí možné přizpůsobit každému prostoru.


LEDOVÁ STUDNA

Ledová studna zaujme na první pohled. Majestátní kamenná stavba, po okraj naplněná ledovou tříští a s dramatickým nasvícením, dodává každému interiéru i sauně punc exkluzivity. Nechte ochlazování svých hostů na nich! Drobné oválné kousky ledu si návštěvníci rychle oblíbí.

„Ledová studna – novinka v ochlazování“

Ledová studna se skládá ze dvou částí – dávkovače ledu a samotné studny. Jemný, nebo standardní led vyrábí přímo dávkovač z čerstvé vody. Výkon ledové studny se pohybuje zhruba od 70 do 350 kilogramů ledu denně. Vyrobený led bez ostrých hran a s ideální teplotou –0,5°C si pak hosté nabírají podle potřeby.

Jak se hodí ledová studna do vašeho wellness programu?

Ledová studna patří mezi originální ochlazovny, které skvěle zapadnou do stylu vaší sauny. Fontánka s ledem může mít podobu dřevem obložené studny, moderního žlabu a třeba i kamenné jeskyně. Při ochlazení ledem si každý návštěvník volí míru ochlazení podle sebe a své potřeby – jednoduše si nabere ledu více, nebo méně.


STUDENÉ MRHOLENÍ

Ledové kapky dopadají na rozpálenou kůži a mrazivá zima pozvolna prostupuje celé tělo. Myslíte si, že studené mrholení nemůže být nikdy příjemné? Chyba! Studené mrholení je jako součást ochlazení po saunování naopak velmi osvěžující.


„Studené mrholení prudce ochladí“

Studené mrholení je jednou z možností rychlého ochlazení po saunování. Jemné kapky studené vody tryskající ze sprchy nejsou tak intenzivní, jako například skok do ledového bazénu, ale svou funkci splňují dokonale. Opravdový pocit mrazu můžete navíc vylepšit přidáním mentolu do vody.

Jak se hodí studené mrholení do vašeho wellness programu?

Studené mrholení je vhodným způsobem rychlého ochlazení při saunování. Jednoduchá sprcha se snadno buduje a je levná na provoz. Všem návštěvníkům ale nemusí ochlazení sprchou vyhovovat. Proto ve své sauně raději zajistěte ještě alespoň jeden způsob ochlazovny.


SNĚŽNÉ IGLŮ

Chcete klasickou ochlazovnu povýšit na místo, které na první pohled zaujme originalitou a exotickou atmosférou? Sněžné iglú, které vám pomůžeme vybudovat, bude neobvyklým protějškem každé sauny a prohřívárny. Nechte své návštěvníky vyzkoušet všechny možnosti ochlazování ve sněžném iglú!

„Sněžné iglú vybavíme na míru“

Sněžné iglú patří mezi komplexní ochlazovny. To znamená, že ve speciální místnosti je udržována nejen nízká teplota kolem 5°C, ale navíc obsahuje i další ochlazovací prvky – ledové sprchy, bazénky, kádě i studny. Každý návštěvník si tak po saunování může vybrat způsob ochlazení podle sebe.

Jak se hodí sněžné iglú do vašeho wellness programu?

Sněžné iglú patří mezi skutečně exkluzivní ochlazovací komplexy a umožní celý cyklus saunování v ideálních podmínkách po celý rok bez ohledu na sezónu. Sněžné iglú navrhneme, postavíme a vybavíme na míru vašim možnostem.