JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Dřevěné prohřívárny

Dřevěné prohřívárny jsou mnohem častěji známé jako sauny. Menší, dřevem obložené místnosti nebo zahradní domky a sruby využívají vysokých teplot a suchého vzduchu. Silné pocení v sauně má velmi příznivé účinky na lidské zdraví a je oblíbeno po celém světě. U žádné sauny navíc nesmí chybět ochlazovna, která každý cyklus saunování zakončuje.

FINSKÁ SAUNA

Představte si, že sedíte v malé dřevěné místnosti, plné žhavého a suchého vzduchu. Pot z vás teče proudem, krev se vaří v žilách a pulzuje v celém těle stále silnějším tempem. V momentu, kdy si myslíte, že už to déle nevydržíte, rozrazíte dveře a vyběhnete pod vědro s ledovou vodou, která se vám úlevně rozstříkne po zádech. Finská sauna je nebezpečně návyková…

Finská sauna

„Finská sauna prohřívá celé tělo“

Nejznámější ze všech typů saun, finská sauna, je dřevěná prohřívárna, která využívá účinků vysokých teplot (kolem 100°C) a nízké vlhkosti vzduchu. V horkém prostředí finské sauny dochází k silnému pocení a prohřátí celého organismu. Po saunování musí dojít k ochlazení – například v některé z ochlazoven. Finská sauna může být umístěna v interiéru i exteriéru. Buďto má podobu malého domku (podobného jako Srubová sauna), nebo menší místnosti nejčastěji v suterénu domu.

Jak se hodí finská sauna do vašeho wellness programu?

Finská sauna je prakticky povinnou součástí všech lázní, wellness center i sportovních středisek. Její blahodárné účinky si vychutnávají nejen návštěvníci bez rozdílu věku, ale i vrcholoví sportovci. Postupné prohřívání a prudké ochlazování těla ve finské sauně má pozitivní vliv na imunitní systém, odstraňuje z těla škodlivé látky a výborně odbourává stres i únavu.


VARIO SAUNA

Máte dnes chuť na klasickou finskou saunu nebo byste raději odpočívali ve vlhkém klimatu bylinné lázně? S vario saunou si můžete vybrat – pomocí nastavitelných programů regulujete teplotu a volíte jednotlivé relaxační a ozdravné programy podle potřeby. Vario sauna vás jen tak rychle neomrzí…

Vario sauna

„Vario sauna pracuje s nejnovější technologií“

Vario sauna je moderním typem sauny, který kromě klasického saunování umožňuje nastavit volitelné programy a využívat také například tropické lázně nebo vlhké bylinné lázně. Spolu s nastavitelnou teplotou je vario sauna perfektní pro všechny, kteří chtějí mít saunování plně pod kontrolou.

Jak se hodí vario sauna do vašeho wellness programu?

Vario sauna je díky nižším teplotám a vyšší vlhkosti vhodná pro ty, kterým klasická sauna a její varianty z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje.Vy­budování vario sauny je pak výhodné pro hotely, wellness centra a lázeňské komplexy, ve kterých se ubytovávají hosté s nejrůznějšími problémy a přáními.


AROMA SAUNA

Dopřejte svým hostům jeden z nejmodernějších typů sauny na světě! Spojení tradiční finské sauny a moderní aromaterapie dává vzniknout nové aroma sauně. Aroma saunu si můžete nechat vybudovat jak v interiéru, tak v exteriéru a po konzultaci s našimi odborníky také v libovolných barvách, velikostech a provedeních.

Aroma sauna

„Aroma sauna využívá tepla a vůní“

Aroma sauna funguje na stejném principu jako klasická finská sauna. Navíc je v aroma sauně automatická pumpa, která podle potřeby dávkuje aromatické esence na rozžhavené lávové kameny. Výpary poté prostoupí celou saunu a příznivě působí na dýchací soustavu i psychiku. Aroma sauna je jedním z nejmodernějších typů saun. Spolu se vzestupem zájmu o aromaterapie a používání vůní pro léčbu a prevenci nemocí roste zájem právě i o aroma sauny.

Jak se hodí aroma sauna do vašeho wellness programu?

Účinky se aroma sauna vyrovná tradiční finské sauně. Díky použití vonných esencí a aromatických silic je navíc možné posílit relaxační efekt sauny a bojovat s některými onemocněními, zejména dýchacích cest.


INFRASAUNA

Jistě víte, že teplo má blahodárné účinky na lidský organismus. Věděli to už čínští léčitelé, kteří pro léčbu bolavých míst používali nahřáté kameny. Dnešní doba nabízí modernější způsob ohřevu lidského těla a to infračervené záření.

Infra sauna

„Infrasauna zahřeje tělo i duši“

Infrasauna pracuje s teplotou vzduchu v rozmezí 30 až 60 °C, zatímco tradiční sauna pracuje s teplotou v rozmezí 90 až 105 °C. Kabiny jsou určeny jak pro potící, tak i léčebné kůry. Jsou vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. Kabinu lze použít pro svalové prohřátí (sportovní svalové předehřátí) bez dosažení výrazné potivosti, a to i v oblečení.

Jak se hodí finská sauna do vašeho wellness programu?

Infrasauny byly zpočátku využívány výhradně v oblasti medicíny. V současné době jsou používány širokou veřejností ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, hotelích a domácnostech po celém světě.


RUSKÁ BAŇA

Toužíte-li po nezapomenutelných zážitcích, navštivte venkovní saunu zvanou ruská baňa. Atmosféru ruského venkova a tradičního saunování navozuje konstrukce ze surových kmenů, rozžhavená kamna a oblaka horké páry. Vezměte do ruky březové větvičky, pořádně se vypoťte a na závěr skočte do ledové vody. Ruskou baňu si musíte vychutnat se vším všudy!

Ruská baňa

„Ruská baňa vaše hosty překvapí“

Ruská baňa, jak už její název napovídá, je tradiční součástí obydlí ruského venkova. U nás je zatím málo známým druhem sauny. Oproti finské sauně je v ruské bani o něco nižší teplota, ale mnohem vyšší vlhkost (kolem 40 %). Pára zde vzniká poléváním rozžhavených kamenů vodou.

Jak se hodí ruská baňa do vašeho wellness programu?

Pravou ruskou baňu u nás najdete jen málokde. Proto může být její vybudování originálním doplňkem saunových komplexů, wellness center a lázní. Ruská baňa má stejné účinky jako ostatní typy saun. Intenzivní pocení a silná látková výměna z těla odplavují nečistoty a mají příznivý vliv na imunitní systém.


KOUŘOVÁ SAUNA

Černý dým z páleného dřeva, který ještě před chvilkou naplňoval celý prostor sauny, je rychle vyvětrán. Návštěvníci nedočkavě otřou čerstvé saze z lavic, rychle zavřou dveře a usadí se. Nažhavené lávové kameny ihned celou místnost zahřejí až ke stu stupňům. Kouřová sauna je rozhodně originální zážitek.

Kouřová sauna

„Kouřová sauna – ve znamení horka a dýmu“

Kouřová sauna je zvláštním typem sauny. Při saunování nejprve dojde k rozžhavení kamen, na kterých je umístěno velké množství lávových kamenů. Protože v kouřové sauně není komín, celá místnost se rychle naplní oblaky dýmu. Jakmile jsou kameny dostatečně nahřáté, dým se vyvětrá, saze z lavic omyjí a saunování může začít. Kouřová sauna (finsky savusauna) patří k nejstarším druhům saun. Ačkoliv byla postupně vytlačena „čistšími“ saunami, i dnes se ještě zejména ve Finsku s kouřovou saunou setkáme.

Jak se hodí kouřová sauna do vašeho wellness programu?

Vybudování kouřové sauny je vhodné pro netradiční wellness a sportovní centra a hotely, které chtějí hostům nabídnout něco jiného, než je klasická sauna. Účinky kouřové sauny se nijak neliší od té klasické. Pokud vám nevadí mírně složitější obsluha, může být pro vás kouřová sauna zajímavou volbou.


SRUBOVÁ SAUNA

Suché – dřevěné sauny

Vypravte se s námi na daleký sever a vyzkoušejte tradiční proceduru v srubové sauně! Masivní stěny z kmenů, přírodní lavice a všeprostupující vůně dřeva vás uchvátí svou jednoduchostí a přirozeností. Pokud je navíc blízko srubové sauny jezírko na zchlazení, bude váš zážitek ze saunování dokonalý…

„Srubová sauna – finský recept na zdraví“

Srubová sauna patří mezi tradiční dřevěné prohřívárny. Teplotou vzduchu až 100°C a nízkou, 10% vlhkostí dochází při pobytu v sauně k silnému pocení a odplavování škodlivin. Následné prudké ochlazení a opakování cyklu látkovou výměnu ještě podpoří a člověk se po saunování cítí jako znovuzrozený. Tradiční srubová sauna se budovala ve Finsku již před více než 300 lety z borovicové kulatiny nedaleko obytných domů. Srubová sauna byla vždy umístěna poblíž vody, která se používala jako přirozené ochlazovadlo.

Jak se hodí srubová sauna do vašeho wellness programu?

Srubová sauna se svou funkcí nijak neliší od klasické finské sauny. To, co z ní dělá unikát, je její rustikální vzhled a zasazení do krajiny. Proto se srubová sauna perfektně vyjímá vedle stylových hotelů, horských sportovních středisek a výjimkou nebývá ani stavba srubové sauny na zahradě rodinného domku.