JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Keramické prohřívárny mokré

Keramické mokré prohřívárny charakterizují dvě slova – horká pára a příjemné sálavé teplo. Oproti dřevěným prohřívárnám mají keramické prohřívárny srovnatelnou vlhkost vzduchu, ale nižší teploty. Proto je pobyt v keramické mokré prohřívárně vhodný i pro ty, kteří vysoké teploty nesnáší dobře. Prohlédněte si naši nabídku a přeneste své hosty v čase do dob antického Říma!

CALDARIUM

Ponořte se do atmosféry starověkého Říma, kde se v caldariu odpočívalo, mylo a diskutovalo. Caldarium patří mezi prohřívárny, které díky vysoké vlhkosti vzduchu a příjemnému teplu sálajícímu z podlahy i stěn, zaženou únavu, uleví dýchacím cestám i namáhaným svalům a hlavně důkladně a přitom šetrně prohřejí.

Caldarium

„Caldarium – prohřátí bez vysokých teplot“

Caldarium patří mezi mokré prohřívárny, které využívají vlhký vzduch a relativně nízké teploty do 45°C. Proto je caldarium vhodné i pro návštěvníky, kterým klasická sauna nedělá dobře. V caldariu bývá kromě parního generátoru umístěno také stylové pítko. Caldarium bylo jednou z nejteplejších součástí římských lázní. Ve vyhřívané a vlhké místnosti byl na rozdíl od dneška k dispozici lazebník, který příchozí potíral olivovým olejem a pomocí speciálních nástrojů také myl a čistil.

Jak se hodí caldarium do vašeho wellness programu?

Caldarium je vhodným doplňkem klasických saun a lázeňských a wellness komplexů. Díky nižší teplotě je totiž vhodné pro všechny, kterým klasická sauna z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje. Příznivé klima caldaria zlepšuje oběhový systém, čistí pokožku a uvolňuje dýchací cesty. Kromě toho je příjemným místem relaxace a pomáhá odbourávat stres.


ŘÍMSKÁ LÁZEŇ

Relaxace, tělesná i duševní očista, ale i společenské hry. Římské lázně v průběhu věků sloužily mnoha účelům. I když sem dnes asi málokdo chodí rokovat a uzavírat obchody, pro své léčebné a regenerační účinky jsou římské lázně stále velmi vyhledávané. Pojďte s námi do světa horké páry a příjemného posezení!

Římská lázeň

„Římská lázeň – tradiční místo pro relax“

Římské lázně patří mezi nejznámější mokré prohřívárny. Tradiční římskou lázeň tvoří oválná místnost s vyhřívanými lavicemi a se stálou teplotou kolem 50°C. Ve středu římské lázně lázně bývá umístěno vyústění páry, díky kterému je v místnosti 100% vlhký vzduch. Tradiční římská lázeň existuje v téměř nezměněné podobě již tisíce let. Místnosti, obložené kvalitní keramickou mozaikou, jsou dnes navíc doplněny moderními technologiemi a programy na dávkování páry, automatické čištění a mnoha dalšími.

Jak se hodí římská lázeň do vašeho wellness programu?

Velikost a provedení římské lázně záleží čistě na vás – na základě projektu a vizualizace se dá přizpůsobit všem stylům i prostorovým dispozicím. Římská lázeň má příznivý vliv na dýchací cesty, prokrvuje a čistí pokožku a uvolňuje svalové napětí. Klienti rádi navštěvují římské lázně také pro relaxaci, uvolnění a odbourání stresu.


AROMA PARNÍ LÁZEŇ

Vysoká vlhkost a příjemná teplota člověka nenápadně přinutí jen tak sedět a v klidu odpočívat. Ve spojení s nevtíravým osvětlením, vyhřívanými sedačkami a hlavně vzduchem prosyceným vonnými esencemi okamžitě poznáte, že jste v aroma parní lázni. Přečtěte si, jak aroma parní lázeň funguje!

Aroma parní lázeň

„Aroma parní lázeň využívá léčivé esence“

Aroma parní lázeň funguje na stejném principu jako římská či solná parní lázeň. Do prohřáté a velmi vlhké místnosti jsou vháněny aromatické esence, které mají podle svého zaměření příznivé účinky na lidský organismus. Aroma parní lázeň má podobně jako ostatní parní lázně podobu keramikou obložené místnosti s tlumeným osvětlením. Vonné esence se do parní kabiny dostávají automaticky vstřikováním dávkovače, kterým může být nerezová nádoba i stylová fontánka.

Jak se hodí aroma parní lázeň do vašeho wellness programu?

Aroma parní lázeň je vyhledávána pro příznivý vliv na dýchací cesty a pokožku, přispívá k regeneraci svalstva a zmírňuje celkovou únavu. V neposlední řadě je aroma parní lázeň výborným místem pro relaxaci.


SOLNÁ PARNÍ LÁZEŇ

Pohodlné lavice, vytápěná opěradla, barevné mozaiky a hlavně vlhký vzduch prosycený blahodárnými solnými výpary tvoří jedinečný léčebný komplex zvaný solná parní lázeň. V teple solné parní lázně najde nejeden host lék na své potíže. Solná parní lázeň totiž díky svému specifickému klimatu příznivě působí na celou řadu zdravotních problémů.

Solná parní lázeň

„Solná parní lázeň“

Solná parní lázeň využívá hned tří příznivých procedur současně. Tou první je 100% vlhký vzduch, druhou teplota od 40 do 50°C a konečně třetí je ve vzduchu obsažený roztok mořských solí. Ten je do místnosti vháněn spolu s horkou párou a vytváří jedinečné a léčivé klima solné lázně. Solná parní lázeň má nejčastěji podobu keramikou obložené kabiny, ve které jsou umístěny vyhřívané lavice. Celkový vzhled místnosti je možno přizpůsobit stylu vašeho wellness centra.

Jak se hodí solná parní lázeň do vašeho wellness programu?

Solná parní lázeň se hodí do lázeňských komplexů a zařízení pro celkovou péči o tělo. Solná parní lázeň má díky svému příznivému klimatu pozitivní vliv na onemocnění dýchacích cest, zlepšuje stav pokožky, pomáhá při kloubních a revmatických potížích a mnoha dalších problémech.