JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Fóliové

Fóliové bazény

Fantazie investorů se leckdy nespokojí s obdélníkem nebo oválem, vznikají velmi členité tvary bazénů se schodišti, změnami úrovní, zakřivenými okraji, mělčinami a různými vodními atrakcemi. V takových případech nelze použít typizované bazény, je třeba přistoupit k vyvložkování podkladní konstrukce bazénovou fólií a vybudovat tak fóliový bazén.


Pokládka

Fólii je možno pokládat dvěma způsoby:

  • ruční svařování těžké fólie tl. 1,5 mm přímo v bazénu
  • strojní svařování fólie tl. 0,75–0,85 ve výrobě podle předem naměřených rozměrů a následně uložení svařené fólie do bazénu za současného napouštění vodou

Materiálové provedení ručně svařované fólie

Fólie ALKORPLAN

Bazénové hydroizolační fólie ALKORPLAN jsou vyrobeny z měkčeného PVC (PVC-P). Fólie ALKORPLAN vyniká především vysokou UV stabilitou, stálobarevností a vynikající dlouhodobou rozměrovou stabilitou. Materiál používaný při výrobě fólie ALKORPLAN je odolný proti hnilobě, plísním a odpuzuje mikroorganizmy.

Jednotlivé typy se odlišují kvalitativním a barevným provedením.

ALKORPLAN STANDARD

Je bazénová fólie vyrobená z měkčeného PVC s výztužnou vložkou s PES tkaniny. Folie je jednobarevná v celé své tloušťce.

ALKORPLAN SUPER 2000

Je bazénová fólie vyrobená z měkčeného PVC s výztužnou vložkou s PES tkaniny. Fólie je jednobarevná v celé své tloušťce a na svém povrchu je navíc opatřena jednou ochrannou akrylátovou vrstvou, která zabraňuje ulpívání nečistot na povrchu fólie (zejména na styku vodní hladiny se stěnou bazénu). Akrylátová vrstva výrazně zvyšuje stálobarevnost fólie a odolnost fólie vůči mikroorganismům, usnadňuje čistění a údržbu.

ALKORPLAN 3000

Je bazénová fólie vyrobená z měkčeného PVC s výztužnou vložkou s PES tkaniny. Fólie mají na PVC vrstvě natištěnou povrchovou úpravu (vzor), která je opatřena čtyřmi ochrannými akrylátovými vrstvami. Tato vícevrstvá úprava navíc výrazně zvyšuje odolnost proti obrusu a poškrábání, dále zabraňuje ulpívání nečistot na povrchu fólie, a zvyšuje stálobarevnost fólie a odolnost vůči mikroogranismům.

ALKORPLAN PROTISKLUZ

Je bazénová fólie vyrobená z měkčeného PVC s výztužnou vložkou s PES tkaniny s protiskluzovou úpravou vhodná především na schodišťové stupně či jiné části bazénu, kde se tento povrch vyžaduje. Vyrábí se ve všech jednobarevných odstínech. U bazénových fólií se vzorem je k dostání pouze ve variantě mozaika modrá Persia a mozaika Byzanc.

V případě zájmu Vám rádi poskytneme vzorník barevných variant fólií ALKORPLAN

Vzorník ALKORPLAN