JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Bazénové plachty

Bezpečnostní bazénové plachty jsou ideálním řešením zakrývání bazénu. Kromě požadavku na bezpečnost plní i funkci tepelné izolace a ochrany před padajícími nečistotami. Plachta je každých 80–100 cm vyztužena tyčí z duralové slitiny a ukotvením do dlažby je navíc zabezpečena proti posunu. Vysoká pevnost plachty je dosažena použitím vnitřní zpevňující struktury. Mezi vodní hladinou a plachtou se tvoří tepelný polštář, díky kterému plachta udrží teplotu vody a minimalizuje její odpar.
Integrované opěrné tyče jsou vevařeny do fólie. Tyto tyče přesahují 25cm přes okraj bazénu. Nezbytnou součástí plachty na bazén jsou průrazy o průměru 13mm, umístěné mezi integrovanými trubkami, které zajišťují plynulý odtok dešťové vody, popř. tajícího sněhu. Tímto se předchází zátěži, která by mohla poškodit nosnou konstrukci plachty.
Krycí fólie se dodává v modré, zelené, pískové a šedé barvě. Varianta SOLAR je průsvitná, to znamená, že sluneční paprsky procházejí skrz plachtu a dochází k ohřevu bazénové vody.
Před sezónou a po sezóně je potřeba šponovací ráčny promazat. Plachta na bazén vyžaduje pouze příležitostné čištění tlakovou hadicí. Při odpovídající údržbě je plachta na bazén dimenzována na dlouhou životnost.
Sněhovou pokrývku nad 15cm je nutné odstranit ! ! !
V opačném případě může dojít k prohnutí integrovaných tyčí. Pokud bude plachta montována do podhorských oblastí, je nutné na tento fakt upozornit.

Plachta