JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Filtrační systém vířivé vany

Filtrační systém vířivé vany

Filtrační okruh s baterií filtrů C.M. Systems

Filtrační jednotka se skládá z oběhového, resp. cirkulačního čerpadla a filtrové baterie, skládající se z jednoho až tří kartušových filtrů v závislosti na velikosti vany. Filtrová baterie je vybavena bypass systémem, který umožní filtrovat vodu i v případě ucpání některého z filtrů.

Filtrace

Rovnoměrně obtékané kartušové filtry zajistí jedinečnou čistotu vodní lázně. Cirkulační čerpadla s automatickým chodem jsou energeticky nenáročná a vysoce efektivní. Díky stand-by módu s nízkou energetickou náročností je vana vždy připravena k použití.


Aktivní ozonizátor nebo ionizátor

Ozonizátor, neboli jednotka pro produkci ozonu, slouží k hloubkové dezinfekci vody. Díky mimořádně silným oxidačním účinkům dokáže ozon účinně ničit běžné organické nečistoty. Ozonizátor je zařízení, které vyrábí ozón – trojmocný kyslík.

Aktivní ozonizátor

Ozon ve vodě působí jako dezinfekce a ničí choroboplodné zárodky včetně kvasinek, měňavek a dalších organických bakterií. Ozonizátor působí v součinnosti s filtrovou baterií a je garancí dokonale čisté vodní lázně.

Účinnost ozonu je již známa po dlouhou řadu let, ale až v poslední době se na trhu objevila zařízení pro privátní využití ve vířivých vanách.


Doplňková filtrace UV lampou

U komerčních anebo větších či často využívaných domácích vířivých van se doporučuje doplnit dvousložkovou filtraci ještě o UV lampu. Jedná se o jednoduchý přístroj s emitorem UV záření, které je směřováno přímo do vodního proudu. Ultrafialové světlo dokáže účinně rozložit nukleové kyseliny a zcela vyhubit mikroorganismy, bakterie, viry a plísně.

UV záření neovlivňuje chuť, barvu ani zápach vody. Pokud je systém čištění vířivé vany vybaven ionizační technologií kvalitní desinfekcí, nemá pro běžné domácí použití UV lampa využití.


Doplňková písková filtrace

U často využívaných van, zejména u van s komerčním provozem, doporučujeme využít také doplňkovou pískovou filtraci. Vany jsou dodávány v ready-to-use nastavení a montáž pískové filtrace nevyžaduje další úpravu.

Pískový filtr

Při filtrování dochází ve filtrační baňce ke stlačení vody pod vysokým tlakem vrstvou čistícího písku. Ten odstraní veškeré mechanické nečistoty a úsady.